Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

Jaunimo savanoriškos veiklos programa Šiaurės Vakarų Lietuvoje

2018-11-13 16:42:15

Su savanoriais metus užbaigsime stovykloje gruodžio 21-23 d., bendraudami ir būdami su mažesniais už save 💜

 

Toliau ruošiamės kitų metų veikloms su esamais ir būsimais savanoriais: www.stovykladraugai.lt

 

Drauge su rėmėjais ir savanoriais įgyvendiname unikalų ir turbūt vienintelį tokį Lietuvoje projektą: www.goodnessofpeople.com

 

 

Paprastai tariant: dirbame su jaunimu, kad visi galėtume padėti tokiems kaip jie patys ir mažesniems....

 

 

Ilgalaikės veiklos idėja - sudaryti sąlygas jauniems žmonėms dalyvauti savanoriškoje (mūsų bei kitų organizacijų) veikloje ir įgyti asmeninių, socialinių kompetencijų, darbo patirties, mokytis padėti kitiems.


Siekiame plėsti savanorystės idėjas, sudominti kuo daugiau jaunimo šia veikla, suteikti jiems galimybę atrasti ir išbandyti save dalyvaujant aktyvioje bendruomenės veikloje.

 

Su savanorių paieška ir atranka, savanoriams organizuojamais mokymais, praktinėmis veiklomis laikotarpiu nuo 5 dienų iki 2,5 mėnesio dirbame nuo 2011 m. Organizuojame įvairios krypties vietinius, regioninius, nacionalinius ir tarptautinius jaunimo mainus, stovyklas, renginius/šventes, varžybas/konkursus, kur savanoriai dirba su vaikais ir jaunimu, organizuoja užimtumą, veda būrelius bei kitas veiklas. Esame organizacija, priimanti savanorius oficialiai atlikti praktiką (pasirašome sutartis su studijų įstaigomis, pildome įvertinimus ir rašome atsiliepimus). Visi savanoriai, atlikę veiklas, gauna organizacijos pasirašytus sertifikatus.


2018 m. spalio mėn. Jaunimo reikalų departamentas prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, atlikus formalųjį ir akreditacijos vertinimą, suteikė Labdaros ir paramos fondui “G vaikų pasaulis” akreditaciją, kuri suteikiama jaunimo savanorišką veiklą organizuojančioms organizacijoms (akredituotų organizacijų sąrašas: https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/svo-akreditacija).


Esame užsiregistravę tarptautinėje platformoje www.workaway.com, kurios pagalba kelis metus iš eilės į organizuojamas veiklas atvyksta savanoriai iš užsienio šalių (mūsų atveju – iš JAV, Egipto, Švedijos).

 

Be to, 2018 m. lapkričio I dekadą įvyko suplanuotas susitikimas su Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA) (Erasmus+ programa) dėl vertinamojo akreditacijos pokalbio. Susitikimo tikslas – gauti tarptautinę akreditaciją darbui su savanoriais. Atsakymo laukiame šiomis savaitėmis.

 

Savanorišką veiklą vykdome ir tęsime tose savivaldybėse (Plungės, Telšių, Akmenės, Skuodo, Mažeikių, Jurbarko, Šilalės), kur aukštas nedarbo lygis ir žemas jaunų žmonių užimtumas. Esame paruošę konkrečią mokymų ir veiklų programą, projekto etapus, įvardiję siektinus kiekybinius ir kokybinius rezultatus, viešinimo kryptis.

 


Didelį dėmesį skiriame ir savanoriauti kviečiame jaunimą iš nepasiturinčių, daugiavaikių šeimų, gyvenančių rajonuose, toliau nuo miesto centrų nutolusiose vietovėse. Šis jaunimas labiau atskirtas nuo visuomeninio gyvenimo, jaunimo organizacijų veiklos, informacijos prieinamumo. Todėl, įtraukdami mažiau galimybių turinčius jaunus žmones, siekiame praplėsti jų akiratį, suteikti reikalingų žinių, įgūdžių, informacijos, vėliau prireiksiančių ieškant apmokamo darbo ar siekiant mokslo žinių.

 

Savanorystė - vienas iš jaunimo užimtumo ir savirealizacijos būdų, kuomet prasmingai leidžiamas laisvalaikis ir tuo pačiu susipažįstama su socialine realybe bei teisinga linkme nukreipiama jaunų žmonių energija, kūrybiškumas bei entuziazmas. Savanorystė gali tapti puikia galimybe įgyjant darbinės partirties, ieškant savęs, kitų, savo vietos, esant bedarbystės situacijoje. Iš patirties matome, kad dalis savanorių, išbandę darbą su vaikais mūsų organizacijoje, renkasi savo ateitį susieti su pedagogika, psichologija ar socialine sritimi. Turime ilgametę darbo su savanoriais patirtį, kompetentingus darbuotojus, mentorius, todėl norime ir galime užtikrinti sklandžią, kokybišką jaunų žmonių savanorišką veiklą.

Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)