Naujos nuotraukos


Mes Facebooke

Mūsų puslapis facebooke

Reklama

Svetainių kūrimas


Naujienos

„Pradėk nuo savęs“, – kviečia jaunimo mainų dalyviai

2015-11-09 22:05:49

Tekstas Deimantės Tumkutės
Nuotraukos Martyno Jurgučio


Ar galime įveikti patyčias? Kiekvieno galvoje turbūt iš karto kyla didelėmis raidėmis parašytas žodis „NE“. Žinoma, mes negalime nugalėti šios pasaulinės problemos ir jos panaikinti. „Pradėk nuo savęs“, - sako mums gyvenimo būdo mokytojai, TV laidų vedėjai ir vedėjos, išganytojai ir išganytieji. Nepatinka pasaulis, nepatenkintas situacija - keisk požiūrį, būk pats reikalingas! Į šią opią pasaulinę problemą pažvelgti giliau kvietė Erasmus+ jaunimo mainus „I‘m Important Because I‘m Myself“ spalio 26-30 dienomis organizavęs Labdaros ir paramos fondas „G vaikų pasaulis". Projekto tikslas - didinti jaunų žmonių sąmoningumą, informuotumą patyčių srityje, paskatinti juos aktyviai dalyvauti sprendžiant šią opią problemą, kartu įtraukiant visuomenę. Jaunimo mainuose dalyvavo atstovai iš Lietuvos, Suomijos, Bulgarijos, Italijos ir Čekijos. Visi dalyviai gyveno, bendravo ir atliko kūrybines užduotis Mažeikiuose, viešbutyje „Valina“.

 

 

Projekto metu jaunimas kasdien turėjo daug įvairios bei naudingos veiklos. Pirmoji diena buvo skirta susipažinimui. Daug juoko ir emocijų kėlė įvairūs žaidimai, skirti dalyvių vardams atsiminti, sužinoti bent po kelis, dažnai šmaikščius faktus iš jų gyvenimo. Jaunimas ne tik turėjo kurti vieni kitų Facebook‘o anketas, tačiau taip pat tada dar nepažįstamiems dalyviams papasakoti apie savo šeimą, gyvenimo tikslus ir netgi pirmąjį bučinį. Imtasi ir rimtesnės veiklos: pradėta kalbėti apie esminį projekto tikslą – patyčių problemos opumą, nustatytos tvarkos taisyklės, išrinkta „policija“ – dalyviai, kurie turėjo galvoti bausmes vėluojantiems bei prižiūrėti, kad visi būtų sotūs ir laimingi. Pirmąją dieną taip pat buvo išsakytos jaunimo baimės ir viltys , išklausyta paskaita apie tarptautinį sertifikatą „Youthpass“.

 

 

 

Kitos dienos buvo ne ką mažiau naudingos. Projekto dalyviai ėmė bendrauti ne tik tarp savo šalies dalyvių, bet susibičiuliavo ir su kitų šalių atstovais. Visi atidžiai sėmėsi žinių, patyrė daug  įspūdžių, noriai susipažino su kitų šalių  kultūra. Susibūrę grupelėmis dalyviai radę laisvą minutę nesnaudė: paėmę lapą ir rašiklį į rankas lietuviai mokė kitų šalių jaunimą lietuviškų žodžių ir atvirkščiai. Kita įdomi pramoga – tautiniai vakarai. Kiekviena projekte dalyvaujanti šalis pristatė savo šalies tautinę kultūrą, kvietė ištarti ilgiausią žodį, atsakyti į klausimus apie šalį, kartu pašokti tautinius šokius. Pamažu užsimezgė šiltas, draugiškas ryšys tarp projekto dalyvių.

 

 

 

Tačiau ne vien pramogomis ir linksmybėmis gyveno „I‘m Important Because I‘m Myself“ projekto dalyviai. Mišrių tautybių grupėse jaunimas kūrė plakatus apie virtualias, fizines, psichologines patyčias, diskutavo, atskleidė savo patirtį, aptarė prevencines priemones. Buvo pristatomi pranešimai apie patyčių problemos situaciją kiekvienoje projekte dalyvaujančioje šalyje (statistika, faktai, prevencinės programos). Taip pat viena projekto dalyvė iš Italijos paruošė pranešimą apie patyčias, kuriame rėmėsi populiariu jaunimo tarpe serialu „Choras“. Daugelis šį serialą buvo matę anksčiau ar bent apie jį girdėję, todėl tai visiems paliko didelį įspūdį, nes prieš pranešimą nė vienas nebuvo susimąstęs, kiek tiesos apie patyčių problemos rimtumą atskleidžiama jame. Vienas iš didžiausių jaunimo nuveiktų darbų – video patyčių prevencijos tema sukūrimas. Idėjos, dekoracijos, siužetas, darbų pasidalinimas ir t.t. – atlikta pačių dalyvių. Kadangi projekte svarbu, kad kuo daugiau žmonių pamatytų, išgirstų apie vykdytą veiklą, atliktus darbus, video paviešintas internete ir šiuo metu prieinamas visiems susidomėjusiems (https://vimeo.com/144529466).

 

Trumpametražio filmo siužetas

 

Net tvirtus jaunuolius sugraudino žiūrėtas filmas „Cyberbully“, kuris pasakoja istoriją apie paauglę Teilor, patiriančią užgauliojimus internete, taip pat turinčią daug problemų šeimoje. Kaip toli gali nueiti paauglių noras tyčiotis? Į šį klausimą diskusijos metu bandė atsakyti ir projekto dalyviai. Filmo vaizdai tikrai palietė kiekvieną žiūrėjusį, privertė susimąstyti ne tik apie pagrindinės veikėjos Teilor likimą, tačiau ir apie savo gyvenime matytas, patirtas patyčias. Dalyviai diskutavo, ką galėtų pakeisti savo aplinkoje, ką darys kitaip, kai grįš namo. Kad praskaidrėtų nuotaika, vėliau jaunimas aplankė vietinę gimnaziją, pasiklausė mokinės koncerto, palaikė Mažeikių krepšinio komandą varžybose, apžiūrėjo muziejų, pasivaikščiojo po rudenio spalvomis pasipuošusį miestą.

 

 

Projekto dalyviams išsiskirti buvo labai sunku, juk kartu tiek daug nuveikta! Tačiau visi pažadėjo nenustoti bendrauti toliau ir pasibaigus projektui. Jaunimui buvo ne tik suteikta proga susirasti draugų iš įvairių šalių, susipažinti su nauja kultūra, paragauti jų maisto, tačiau taip pat jie galėjo prisidėti prie tos mažos pasaulio dalelės, darančios gera. O šiuo atveju, kovojančios prieš patyčias. Nuo šiandien bent jų aplinkoje atmosfera bus draugiškesnė, o apie šią problemą jie kalbės drąsiai ir nebijos parodyti, kad nepalaiko blogosios pusės. Kaip teigė Dalai Lama: „Mes nesukursime taikos Žemėje, jei pirmiau nesukursime jos savo širdyje“. Šis projektas padėjo jaunimui sukurti taiką savo širdyse, o grįžę į savo šalį jie perduos šią neįkainojamą patirtį kitiems. Juk tai ir yra žingsnis geresnio pasaulio link!

 

 

Daugiau nuotraukų rasite
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.906231096098746.1073741843.150694514985745&type=3

 

Trumpametražį, projekto metu jaunimo kurtą filmą galite pamatyti https://vimeo.com/144529466

 

Projektą dalinai finansuoja 




Komentarai (0) Rašyti komentarą +

Komentarų dar nėra. Būk pirmas ir pakomentuok!


Vardas:
El.paštas (nebūtina):
Komentaras:
Apsaugos kodas:
(Jeigu blogai matote kodą, spauskite ant paveiksliuko.)